follow us on...

Philly men named to rosters for Division I/II USILA/Nike North-South Game

Thursday, 25th May 2017

Categories Boy's/Men's, College  
 

Phillylacrosse.com, Posted 5/25/17

The Division I/II USILA/Nike North-South games will be played at Providence College in Providence, RI on Friday, May 26.

Game times are 3:00 PM for Division III and 5:30 PM for Division I-II.

North
No. Name Pos. Institution City State

Princeton’s Gavin McBride, Haverford School (Photo by Robert Goldstein)

1 Adam Osika M Albany Mason OH
2 Bennet Drake M Albany Oshawa ON
3 JD Recor A Marist West Seneca NY
4 Cal Dearth A Boston University Ridgefield CT
5 Eric Scott M Yale Basking Ridge NJ
6 Jeff Reh M Stony Brook Sound Beach NY
7 Alex Corpolongo M Stony Brook Purdys NY
8 Brandon Donnellan D Pace Chester NY
9 Max Adler FO Bentley Fort Lauderdale FL
11 Jeff George M Rutgers Warren NJ
12 Brian Rogers M Le Moyne Clifton Park NY
13 Keenan Assaraf M Providence Rancho Santa Fe CA
14 Thomas Hughes M NYIT Port Jefferson NY
15 Jarrod Neumann D Providence Providence RI
16 Michael Diener D Hofstra Boca Raton FL
17 Brian Masi M Sacred Heart Smithtown NY
18 Dan Muller M Massachusetts Massapequa NY
19 Brian Pratt D Yale Garden City NY
21 Greg Wozniak (Holy Ghost Prep) LSM Boston University Yardley PA
22 Josh Byrne A Hofstra New Westminister BC
23 Keifer Heckman A S. New Hampshire Peabody MA
24 Larken Kemp LSM Brown Greenwich CT
25 Alec Tullett D Brown Toronto ON
26 Zach Currier M Princeton Peterborough ON
29 Will Kistinger M NYIT Bohemia NY
30 Cody O’Donnell LSM Bryant Smithfield RI
31 Shane Doss G Notre Dame Glen Ridge NJ
32 Gavin McBride (Haverford School) A Princeton Bryn Mawr PA
33 Christian Carson-Banister G Boston University Frisco TX
35 Dominick Calisto D Boston University Jericho NY

South
No. Name Pos. Institution City State

1 Tucker Ciessau M Bellarmine Scituate MA
2 James Granito G Drexel New Canaan CT
3 Conor Whipple A Tampa Tampa FL
4 Cody Triolo M Lehigh Burlington NJ
5 Thomas Lyons LSM Mount St. Mary’s Stamford CT
6 Brian Sherlock M Loyola Nissequogue NY
7 Danny Sweeney D Villanova Glenelg MA
8 Ben Pugh G Richmond Powatan VA
9 Peter Moran FO Richmond Reston VA
10 Chris Daly (Lower Merion) A Monmouth Wynnewood PA
11 Jon Paige FO Queens New Market MD
12 Merek Regan LSM Belmont Abbey Mound MN
15 Cole Shafer A Drexel Coquitlam BC
16 Jack Miller M Seton Hill Mechanicsburg PA
18 Kevin Gayhardt (Episcopal Academy) D Pennsylvania Philadelphia PA
19 Jack Curran A Villanova Fair Haven NJ
20 Brendan Hynes D Richmond Mahopac NY
21 Connor Laird D Lindenwood Whitby ON
22 Jack Carrigan D Loyola Rockville Center NY
23 Joe French A Virginia Toronto ON
24 Colin Massa D Mercer Suwanee GA
25 Charlie Ford LSM Georgetown San Carlos CA
26 Tyler Keen (Downingtown West) M Monmouth Downingtown PA
27 Jake Froccaro M Villanova Sands Point NY
28 Austin Kreinz M Pennsylvania Philadelphia PA
29 Trupert Ortlieb (Episcopal Academy) M Delaware Moorestown NJ
30 David Corazalla M Lindenwood Maple Grove MN
31 Mike Hanlon A Lenoir-Rhyne Haymarket VA
32 Ryan Dennis D Richmond Gladstone NJ
33 Jacob Schmidt M Tampa Rochester NY
34 Marty Heyn D Tampa Gaithersburg MD
35 Matt Lalli G Florida Southern New Milford CT


READERS COMMENTS (0)

Latest Headlines