follow us on...

HS honors: All-Pioneer Athletic Conference girls’ team is announced

Thursday, 8th June 2017

Categories All-League, Girl's/Women's, High School  
 

Phillylacrosse.com, Posted 6/8/17

The 2017 All-Pioneer Athletic Conference girls’ team:

ALL-CONFERENCE (BOTH DIVISIONS)
Attack
Monica Rapchinski, Jr. Pope John Paul II
Camryn Jones, Sr., Spring-Ford
Kelsey Kilgallon, Jr., Owen J. Roberts
Anna Koniencki, Sr., Perkiomen Valley
Midfield
Hope Flack, Jr., Upper Perkiomen
Ebony Reddick, Jr., Pottstown
Jackie Cerchio, Sr., Methacton
Cassandra Marte, So., Spring-Ford
Paige Tyson, So., Perkiomen Valley
Defense
Kylie Cahill, Jr., Owen J. Roberts
Tiffany Diachynsky, Sr., Boyertown
Margaret Sell, So, Perkiomen Valley
Goalie
Mia Tornetta, Sr., Owen J. Roberts

LIBERTY DIVISION FIRST TEAM
Attack
Hailey Heimbach, Sr., Boyertown
Camryn Jones, Sr., Spring-Ford
Kelsey Kilgallon, Jr., Owen J. Roberts
Anna Koniencki, Sr., Perkiomen Valley
Midfield
Jackie Cerchio, Sr., Methacton
Sydney Fox, Jr., Boyertown
Cassandra Marte, So., Spring-Ford
Paige Tyson, So., Perkiomen Valley
Defense
Julia Byrne, Jr., Methacton
Kylie Cahill, Jr., Owen J. Roberts
Tiffany Diachynsky, Sr., Boyertown
Margaret Sell, So, Perkiomen Valley
Goalie
Mia Tornetta, Sr., Owen J. Roberts

LIBERTY DIVISION SECOND TEAM
Attack

Alana Cadaci, Sr., Methacton
Daria Lucchesi, Sr., Methacton
Brihanna McIntyre-Rankie, Jr., Norristown
Maddie Siejk, Sr., Boyertown
Midfield
Anna Dempsey, Sr., Owen J. Roberts
Eloise Gebert, So., Owen J. Roberts
Kathryn Kelley, So., Perkiomen Valley
Hannah Wentzel, Sr., Boyertown
Defense
Ally Bardman, Sr., Boyertown
Alyssa Conway, Sr., Spring-Ford
Lauren Mensch, Sr., Spring-Ford
Sophia Murray, So., Owen J. Roberts
Goalie
Devon Fleischmann, Sr., Perkiomen Valley

FRONTIER DIVISION FIRST TEAM
Attack

Francesca Lindelow, Sr., Upper Merion
Monica Rapchinski, Jr. Pope John Paul II
Brooke Saylor, Jr., Pottsgrove
Midfield
Grace Cobaugh, Jr. Pope John Paul II
Hope Flack, Jr., Upper Perkiomen
Mackenzie Gebhardt, Sr., Upper Perkiomen
Riley O’Malley, So., Upper Merion
Ebony Reddick, Jr., Pottstown
Molly Weygand, So., Upper Merion
Defense
Rebecca Lewis, Jr., Phoenixville
Lauren McGarry, So., Pope John Paul II
Da’zah Regusters, So., Pottstown
Goalie
Charlotte Williamson, Jr., Pope John Paul II

FRONTIER DIVISION SECOND TEAM
Attack

Lauren Bello, Sr., Pope John Paul II
Erika Boyer, Jr., Upper Perkiomen
Kyra Trafford, So., Phoenixville
Emily Williams, So., Pottsgrove
Midfield
Kendall Beatty, Sr., Phoenixville
Erin Carroll, Sr., Pottsgrove
Julia Latoff, Jr., Pope John Paul II
Jordyn Mayes, So., Pottsgrove
Quinn O’Malley, Jr., Upper Merion
Defense
Gabrielle Herschell, So., Phoenixville
Elizabeth Pierson, Sr., Upper Perkiomen
Megan Wismer, Sr., Upper Perkiomen
Goalie
Reilly Owens, So., Pottstown


READERS COMMENTS (0)

Latest Headlines