follow us on...

Brine NLC: Central, Western PA boys named to play in Pride of Pennsylvania Showcase

Wednesday, 26th March 2014

Categories Boy's/Men's, Brine NLC, High School  
 

Phillylacrosse.com, Posted 3/26/14

Level 2 Sports has released the roster for the Central Pennsylvania boys that will compete in the Pride of Pennsylvania Showcase later this spring.Pride of PA

The players named, along with the Western PA players (selected in February and listed below) will compete with Eastern PA players that will try out later this spring. The Pride of Pennsylvania Showcase will determine the players that will advance to play for PA in the Brine National Lacrosse Classic July 1-3 at the Maryland Soccerplex in Boyds, Md.

Click here for more information.

CENTRAL PENNSYLVANIA, HIGH SCHOOL BOYS, 2015-2016
F. Name L. Name Pos Year School Hometown St
Thomas Arentz D 2015 Cumberland Valley Camp Hill PA
Austin Arroyo D 2015 Governor Mifflin Shillington PA
Patrick Bagatta M 2016 Hershey Hummelstown PA
Tommy Bowser M 2016 York Catholic York PA
Luke Brennan A 2016 York Catholic York PA
Andrew Bullotta D 2016 Central Bucks East Furlong PA
Brady Franks A 2015 State College State College PA
Reagan Ketchum A 2016 Manheim Township Lititz PA
Nick Kirk G 2015 Penn Manor Lancaster PA
Cameron Lecates A 2015 York Suburban York PA
Jack Marks G 2016 Dallastown York PA
Teddy Mazaheri M 2016 Lampeter-Strasburg Lancaster PA
Nicholas Mowry D 2015 Easton Area Easton PA
Derek Myers M 2016 Northern York Wellsville PA
Nathaniel Patterson M 2016 Lampeter-Strasburg Lancaster PA
Addison Quinones D 2015 Dallastown Red Lion PA
Collin Riley A 2015 Susquehannock Glen Rock PA
Shane Silk G 2015 Susquehannock Shrewsbury PA
Griffin Smith D 2016 Trinity Mechanicsburg PA
Max Warmingham A 2015 Lampeter-Strasburg Willow Street PA
Michael Weaver A 2016 Cedar Crest Lebanon PA
Tanner Yanick M 2016 York Catholic Dover PA

WESTERN PENNSYLVANIA, HIGH SCHOOL BOYS, 2015-2016
F. Name L. Name Pos Year School Hometown St
Patrick Bowles M 2015 Sewickley Academy Sewickley PA
Bennett Faloni M 2016 Peters Township Mc Murray PA
Michael Foley M 2016 Sewickley Academy Sewickley PA
Massimo Germinaro M 2015 Shady Side Academy Pittsburgh PA
Blake Goodman G 2016 Shady Side Academy Pittsburgh PA
Max Jaffe A 2016 Shady Side Academy Pittsburgh PA
Brian Kelly A 2015 Mt Lebanon Pittsburgh PA
Peyton Lane D 2016 Shady Side Academy Gibsonia PA
Matthew Lee G 2015 Mt. Lebanon Pittsburgh PA
Drew Lewis M 2015 Seneca Valley Cranberry Twsp PA
Mac Madson A 2015 Upper St. Clair Pittsburgh PA
Ryan Means M 2015 Pine Richland Gibsonia PA
Salvatore Merante M 2015 Peters Township Mcmurray PA
James Minton D 2016 Peters Township Venetia PA
Jackson Oneill G 2016 Sewickley Academy Sewickley PA
Adam Reimer A 2016 Pine Richland Gibsonia PA
Marcus Rose M 2015 Seneca Valley Seven Fields PA
Kyle Rullan A 2015 North Allegheny Wexford PA
Jamison Smith A 2015 Butler Butler PA
Zach Smith M 2015 North Allegheny Wexford PA
Doc Szlachetka D 2016 Shady Side Academy Pittsburgh PA
Josh Thomas M 2016 Sewickley Academy Cranberry Twsp PA
Nicholas Tommasi D 2016 Mt Lebanon Pittsburgh PA
Brian Ward M 2016 Mt. Lebanon Pittsburgh PA
Sam White A 2015 Mt. Lebanon Pittsburgh PA
Banks Wilson D 2015 Pine Richland Gibsonia PA
Jacob Zoffer D 2015 Mount Lebanon Pittsburgh PA
Michael Zoria A 2015 Seneca Valley Cranberry Twsp PA


READERS COMMENTS (0)

Latest Headlines