follow us on...

Thursday’s Philly lacrosse scoreboard – Updated

Thursday, 25th April 2013

Categories Boy's/Men's, College, Girl's/Women's, High School  
 

Phillylacrosse.com, Posted 4/25/13

High School
Boys’

Downingtown East 7, Avon Grove 5
Allentown Central Catholic 17, Bethlehem Catholic 0
Bishop Shanahan 9, Downingtown West 8
Boyertown 7, Methacton 5
Central Bucks South 10, Holy Ghost Prep 9 (OT)
Conestoga 12, Haverford High 2
Council Rock South 7, Council Rock North 5
Devon Prep 7, Friends’ Central 6, OT
Episcopal Academy 11, Germantown Academy 5
Northeast HS 20, Frankford HS 0
Garnet Valley 13, Marple Newtown 2
Lower Merion 7, Harriton 6
Kennett 19, WC East 10
Moorestown Friends 9, George School 6
Emmaus 6, Parkland 5
Haverford School 14, Penn Charter 5
Owen J Roberts 6, Pope John Paul II 4
Shipley 20, Westtown 12
Springfield-Delco 11, Ridley 7
Springside Chestnut Hill 12, Princeton Day 10
Radnor 8, Strath Haven 6
Wyoming Seminary 11, Saucon Valley 6
Sun Valley 13, Unionville 10
Penncrest 12, Upper Darby 4
Upper Merion 10, Springfield Montco 9
Upper Moreland 16, Norristown 3
Perkiomen School at Valley Forge
Henderson 7, Bayard Rustin 4
Salesianum School 17, Middletown 1

Girls’

Archbishop Carroll 19, Bishop McDevitt 3
Barrack Hebrew Academy 13, Delaware Valley Friends 12
Hatboro-Horsham 15, Central Bucks South 4
Central Bucks West 18, Central Bucks East 17
Upper Dublin 18, Cheltenham 12
Abington 9, Council Rock South 8
Downingtown East 13, Avon Grove 9
Downingtown West 16, Bishop Shanahan 6
Episcopal Academy 14, Agnes Irwin 8
Conestoga 17, Haverford High 7
Harriton 18, Lower Merion 9
Garnet Valley 15, Marple Newtown 4
Mt. St. Joseph 16, Merion Mercy Academy 13
Owen J. Roberts 10, Methacton 9
Pennsbury 19, Neshaminy 3
North Penn 14, Souderton 11
Norristown 14, Upper Moreland 13 (OT)
Notre Dame 14, Germantown Academy 5
Interboro 19 Penn Wood 5
Penncrest 16, Upper Darby 1
Radnor 6, Strath Haven 5
Springfield-Delco 18, Ridley 7
Villa Joseph Marie 19, Sacred Heart 9
Springfield-Montco 13, Upper Merion 7
Unionville 18, Sun Valley 2
Kennett 16, West Chester East 10
Henderson 14, Bayard Rustin 9
Wissahickon 16, Plymouth-Whitemarsh 3

College
Men

Division III

Gwynedd-Mercy 12, Neumann 7
Cabrini 26, Immaculata 5

Women’s

Division II

Kutztown 11, Chestnut Hill 6

Division III

Widener 16, Alvernia 10
Arcadia 22, Rosemont 6
Notre Dame (MD) 14, Bryn Mawr 7
TCNJ 19, Cabrini 5
Albright 22, Misericordia 8


READERS COMMENTS (0)

Latest Headlines