follow us on...

Boys’ Scoring Leaders

Sunday, 14th February 2010

Categories Boy's/Men's, Stats  
 

2009 Season

(as reported to Philllyacrosse.com; for additions or corrections, e-mail us at golax@philllyacrosse.com. Information must be confirmed by coach)

Name (school) Goals
Tyler Novotny (Spring-Ford) 78
Matt Dilks (Lower Merion) 69
Ethan Heisman (Henderson) 61
Matt Hughes (Central Bucks East) 61
Joe Venit (Springfield-Delco) 60
Tate Klidonas (Emmaus) 59
Shane Sturgis (Downingtown East) 59
Nate Hare (Upper Merion) 58
Donnie Krausse (Sun Valley) 56
Mic Debellis (Emmaus) 56
Joey Jones (Abington) 56
Ryan Ambler (Abington) 55
Julius Mouser (Shipley School) 55
Kevin Figaniak (Pennridge) 54
Paul Mita (Conestoga) 53
Andrew Protenic (West Chester East) 52
Charlie Stein (Owen J. Roberts) 52
Dan Kinek (Emmaus) 50
Anthony Hensley (Abington) 49
Ryan Kreston (Hatboro-Horsham) 49
Campbell Armstrong (Great Valley) 48
Matt Maday (West Chester East) 48
Andrew Mongeluzzi (Lower Merion) 48
Taylor Nelson (Downingtown East) 48
Austin Rogusky (Conestoga) 48
Kohl Batdorf (Owen J. Roberts) 47
Liam Malley (Lansdale Catholic) 47
Brendan Glynn (St. Joseph’s Prep) 46
Greg Nester (Owen J. Roberts) 46
Cody Isdaner (Episcopal Academy) 44
Chris McCormick (West Chester East) 44
Shane Carr (Penn Charter) 43
Kevin Fonio (Upper Darby) 43
Tyler Johnston (Ridley) 43
Nick Bacci (Unionville) 42
Matt Biegel (West Chester East) 42
Adam Bitzer (Central Bucks East) 42
Andrew Cacchio (Holy Ghost Prep) 42
Colin Keegan (Springfield-Delco) 42
John Rombach (Hatboro-Horsham) 42
Kenneth Warren (Pennsbury) 42
Colin Becker (Holy Ghost Prep) 41
Ryan Flynn (Archbishop Carroll) 41
Will Scott (Emmaus) 40
Richard Kaiser (Unionville) 40
Michael Thompson (Bishop Shanahan) 40
Scott Wilbur (Central Bucks West) 40
Shane Ziegler (Wissahickon) 40
Josh Cavanaugh (Springfield-Delco) 39
Matt Cherry (Radnor) 39
Ryan Creighton (Malvern Prep) 39
Craig Hunsberger (Pennridge) 39
Brian Keith (Archbishop Carroll) 39
Noah Levin (Harriton) 39
Jimmy Trentini (Upper Dublin) 39
Jordan Wolf (Lower Merion) 39
Sean McLernan (Plymouth Whitemarsh) 38
Paul Reutemann (North Penn) 38
Westy Hopkins (La Salle) 37
Colin Joka (Plymouth Whitemarsh) 37
Beau Jones (Germantown Academy) 37
PJ Mara (Hill School) 37
Max Siskind (Henderson) 37
John Cimbalista (New Hope-Solebury) 36
Jeff Gebert (Wissahickon) 36
Dave Foppert (George School) 35
Ryan Higgins (Downingtown West) 35
Sean Lindenmuth (Archbishop Wood) 35
Mike Montella (Garnet Valley) 35
Chris Brady (Neshaminy) 34
Tim Duke (Upper Dublin) 34
Martin Goldfarb (Springfield-Montco) 34
Jordan Hafer (Owen J. Roberts) 34
Joe Hughes (Plymouth Whitemarsh) 34
Matt Remner, (Sun Valley) 34
Rich Rambo (Abington) 33
Steve Selverian (Garnet Valley) 33
Eric Warden (Garnet Valley) 33
Dan Jones (Penncrest) 32
Chris Varela (Easton) 32
Stephen Aitken (Haverford School) 31
Alex Forman (Neshaminy) 31
Randy Forster (La Salle) 31
Alex Kuehner (Emmaus) 31
Peter Sweetland (Pennsbury) 31
Pat White (Lansdale Catholic) 31
Dave Alyanakian (Strath Haven) 30
Scott Earley (Methacton) 30
Tim Golder (Avon Grove) 30
Keegan Lawton (Bishop Shanahan) 30
Peter Schwartz (La Salle) 30
Ben Tuscai (West Chester East) 30


READERS COMMENTS (0)

Latest Headlines

Lax Zone Tuesday’s lacosse scoreboard-Updated